Mércores 11 de Decembro de 2019

IV Trofeo Atletismo Barbanza Estadio da Alta – A Pobra do Caramiñal 8 xuño 2019


 

A Asociación de Atletismo e Deportes do Barbanza e o Concello de A Pobra do Caramiñal, co control técnico do Comité de Xuíces da FGA, organizan o IV Trofeo Atletismo Barbanza no Estadio da Alta da Pobra do Caramiñal.

HORARIO DE PROBAS
16:30 50 ML PREBENXAMIN Mixta
LONXITUDE PREBENXAMIN Mixta (2 intentos)
16:40 50 ML BENXAMIN Feminino (Sub10)
16:50 50 ML BENXAMIN Masculino (Sub 10)
17:00 60 ML ALEVIN Feminino (Sub 12)
XAVELINA INFANTIL – CADETE Mixta (Sub14- Sub16)
PESO Mixto (Minimas: Fem-8m / Masc-10m)
17:10 60 ML ALEVIN Masculino (SUB 12)
17:20 80 ML INFANTIL Feminino (Sub 14)
17:30 80 ML INFANTIL Masculino (Sub14)
LONXITUDE ABSOLUTA Mixta (Minimas: Fem-4,20m / Masc-5,20m)
17:40 100 ML ABSOLUTO Feminino
17:55 100 ML ABSOLUTO Masculino
18:10 300 ML CADETE Feminino (Sub 16)
18:25 300 ML CADETE Masculino (Sub 16)
18:40 400 ML ABSOLUTO Femnino
XAVELINA Mixta (Sub18/Superiores-Minimas:Fem-32m/Masc:45m)
18:55 400 ML ABSOLUTO Masculino
19:10 500 ML BENX-ALEV-INF Feminino (Sub10-Sub12-Sub14)
19:20 500 ML BENX-ALEV-INF Masculino (Sub10-Sub12-Sub14)
19:30 800 ML ABSOLUTO Feminino
19:40 800 ML ABSOLUTO Masculino
19:50 4×50 ML BENXAMIN Mixto (Sub 10)
20:00 4×60 ML ALEVIN Mixto (Sub 12)
20:10 4×80 ML INFANTIL Mixto (Sub 14)
20:20 4×100 ML ABSOLUTO Mixto

REGULAMENTO
– Nas categorías menores (Benxamín, Alevín e Infantil) permítese a participación con licenza federada como con licenza de Xogade.
– No resto das categorías todo/a atleta ten que ter en vigor a licenza federada.
– Nos concursos todos/as os/as atletas Terán dereito a tres intentos e pasaran á mellora catro atletas femeninas e catro atletas masculinos, independientemente da súa categoría e pesos. E haberá posibilidadede repescar ata 12 atletas por proba se non se completa o concurso con participantes con mínima.
– As inscricións realizaranse a través do sistema on-line da RFEA (hhttps://isis.rfea.es/sirfea2/) ata o mércores, día 5 de xuño.
– Todos/as os/as inscritos/as confirmarán media hora antes de cada proba a súa participación en Secretaría.
– Os artefactos para homologar terán que ser presentados unha hora antes da proba.

PREMIOS
– En categorías menores (Benxamín, Alevín e Infantil) medallas as/os tres primeiros clasificadas/os de cada proba.
– No resto das probas trofeo as/os primeiros/as clasicadas/os independientemente da súa categoría tanto nas competicions femininas como masculinas.